«Ծառուկյան» դաշինքի օրակարգում ՀՀԿ-ի հետ կոալիցիա կազմելու հարց չկա
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ծառուկյան» դաշինքի օրակարգում իշխող Հանրապետական կուսակցության հետ կոալիցիա կազմելու հարց չկա: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
Հարցին՝ պատրա՞ստ է «Ծառուկյան» դաշինքը կոալիցիա կազմել ՀՀԿ-ի հետ, եթե կառավարությունն ընդունի  դաշինքի առաջարկած 15 կետերը, Մելքումյանը պատասխանեց.
«Եթե այդպիսի հարցադրում լինի, կքննարկենք: Քաղաքականությունը «եթե»-ներով չի լինում։ Այս պահին այդ հարցը չենք քննարկում։ Երբ լինի հարցադրում, այդ ժամանակ էլ կքննարկենք: Չեղած հարցի շուրջ քննարկում չենք անում»:
Միքայել Մելքումյանը վստահեցնում է, որ «Ծառուկյան» դաշինքը գործում է ընդդիմադիր դաշտում: Նրա խոսքով՝ եթե իշխանություն չեն, հետևաբար ընդդիմություն են:

YEREVAN, SEPTEMBER 12, ARMENPRESS. The Tsarukyan bloc has no plans in its agenda to form a coalition with the ruling Republican party, MP from the Tsarukyan faction Michael Melkumyan told a press briefing.
Asked whether or not Tsarukyan bloc is ready to form a coalition with the ruling party if the government accepts the 15 points proposed by the bloc, Melkumyan said:
“If this kind of a matter happens, we’ll discuss it. There are no “if”s in politics. We’re not discussing this issue now. We don’t discuss something that doesn’t exist”