Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 10-ին Արցախի Հանրապետության (Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության) արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ԱԳՆ-ից, ողջունելով Քերոլայն Քոքսի Արցախ կատարած 86-րդ այցելությունը, նախարարը բարձր է գնահատել նրա հետևողական ջանքերը՝ ուղղված միջազգային ասպարեզում Արցախի ու նրա ժողովրդի շահերի պաշտպանությանը, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ անաչառ տեղեկատվության տարածմանը։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ, այդ թվում Արցախում բարոնուհու կողմից նախաձեռնված մարդասիրական ծրագրերի ընթացքի վերաբերյալ։

Глава МИД Арцаха принял баронессу Кэролайн Кокс
10 августа   министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Карен Мирзоян принял делегацию, возглавляемую членом Палаты лордов   Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии баронессой Кэролайн Кокс.
Как сообщили Арменпресс в МИД Арцаха, поприветствовав 86-й визит Кэролайн Кокс в Арцах, министр высоко оценил ее последовательные усилия, направленные на защиту интересов Арцаха и его народа на международной арене, а также на распространение объективной информации относительно азербайджано-карабахского конфликта.
В ходе встречи состоялся также обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес, в том числе касающихся гуманитарных программ, осуществляемых в Арцахе по инициативе баронессы.