Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 10-ին Արցախի Հանրապետության (Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության) արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ԱԳՆ-ից, ողջունելով Քերոլայն Քոքսի Արցախ կատարած 86-րդ այցելությունը, նախարարը բարձր է գնահատել նրա հետևողական ջանքերը՝ ուղղված միջազգային ասպարեզում Արցախի ու նրա ժողովրդի շահերի պաշտպանությանը, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ անաչառ տեղեկատվության տարածմանը։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ, այդ թվում Արցախում բարոնուհու կողմից նախաձեռնված մարդասիրական ծրագրերի ընթացքի վերաբերյալ։

YEREVAN, AUGUST 10, ARMENPRESS.  Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Karen Mirzoyan received on August 10 the delegation led by Baroness Caroline Cox, member of the House of Lords of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Foreign Ministry of Artsakh, welcoming Caroline Cox’s 86th visit to Artsakh the Minister highly appreciated her consistent efforts aimed at advocating the interests of Artsakh and its people, as well as disseminating truthful information about the conflict between Azerbaijan and Nagorno Karabakh in the international arena.
During the meeting, the sides also exchanged thoughts on a range of issues of mutual interest, including those related to the current stage of humanitarian projects initiated by the Baroness in Artsakh.