Թուրքիայի վարչապետը պաշտոնական այցով ժամանում Է Թբիլիսի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը մայիսի 22-ին պաշտոնական այցով ժամանում Է Թբիլիսի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Նովոստի Գրուզիա»-ն՝ հղում անելով Վրաստանի կառավարության վարչակազմին:
Թուրքիայի կառավարության ղեկավարի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը կկայանա մայիսի 23-ին, ինչից հետո տեղի կունենան նրա բանակցությունները Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ:
Հանդիպման թեման հայտնի չԷ: Վերջին անգամ Թուրքիայի վարչապետը Վրաստան Է այցելել այս տարվա մարտին:
Վրաստանը եւ Թուրքիան ռազմավարական գործընկերներ են: Վրաստանի վիճակագրության «Սաքստատ» ազգային ծառայության տվյալների համաձայն՝ Թուրքիան առաջին տեղն Է զբաղեցնում Վրաստանի առեւտրական գործընկերների շարքում: 2017 թվականի առաջին եռամսյակում երկու երկրների միջեւ ապրանքաշրջանառությունը կազմել Է ավելի քան 452 մլն դոլար:

Turkey’s PM arrives in Georgia on official visit
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. Turkey’s Prime Minister Binali Yildirum will arrive in Georgia on official visit on May 22, Novosti Gruzia reports.
The official welcoming ceremony will be held on May 23 which will be followed by talks with his Georgian counterpart Giorgi Kvirikashvili.
The topic of the meeting is unknown.
Georgia and Turkey are strategic partners. According to official statistics, Turkey tops Georgia’s list of trading partners. The trade turnover between the two countries comprised more than 452 million USD in first quarter of 2017.