Իրանի նախագահը երկօրյա այցով Ռուսաստան կժամանի մարտի 27-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին մարտի 27-ին Ռուսաստան կժամանի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հաղորդել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, «պետությունների ղեկավարների բանակցությունների ընթացքում մարտի 28-ին պլանավորվում Է քննարկել ռուս-իրանական համագործակցության հարցերի ողջ համալիրը»: «Ենթադրվում Է հատուկ ուշադրություն հատկացնել առեւտրատնտեսական եւ ներդրումային կապերի ընդլայնման հեռանկարներին, այդ թվում՝ Էներգետիկայի եւ տրանսպորտային ենթակառուցվածքի ոլորտում խոշոր համատեղ նախագծերի իրականացման համատեքստում»,-նշվում Է հաղորդագրության մեջ:
Նաեւ Պուտինը եւ Ռոուհանին կշարունակեն կարծիքներ փոխանակել համաշխարհային եւ տարածաշրջանային օրակարգի հրատապ թեմաների շուրջ:

Iran’s President to arrive in Russia on March 27 on two-day visit
YEREVAN, MARCH 23, ARMENPRESS. Iran’s President Hassan Rouhani will visit Russia on March 27 at President Vladimir Putin’s invitation, the Kremlin said in a statement, reports “Armenpress”.
At the meeting on March 28, the two presidents will examine the full spectrum of bilateral cooperation, with particular focus on expanding trade, economic and investment ties, including in the context of carrying out big joint energy and transport infrastructure projects.
Putin and Rouhani will continue their exchange of views on current issues on the international and regional agendas.