Սառա Ջեսիկա Փարքերը կանանց միանման զգեստներ Է հագցնելու
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասանուհի Սառա Ջեսիկա Փարքերը թողարկել Է հագուստի սեփական շարքը: Դրանում տեղ են գտել շրջազգեստների մի քանի մոդելներ, որոնց միավորում Է մեկ բան՝ դրանք բոլորը սեւ գույնի են, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով WWD-ին:
Սպասվում Է, որ հավաքածուն վաճառքում հայտնվի հոկտեմբերին եւ կներկայացվի Bloomingdale’s հանրախանութում: Գները դեռ չեն նշվել:
Սառա Ջեսիկա Փարքերն ամերիկացի դերասանուհի Է եւ պրոդյուսեր, «Ոսկե գլոբուս» եւ «Էմմի» մրցանակների դափնեկիր Է: Նրան լայն ճանաչում Է բերել գրող Քերի Բրեդշոուի դերը՝ «Սեքսը մեծ քաղաքում» սերիալում:
Փարքերն արդենի մի քանի տարի Է՝ աշխատում Է նորաձեւության ինդուստրիայում. նա ստեղծել Է հագուստի սեփական շարքը, ինչպես նաեւ զբաղեցրել Է Halston բրենդի կրեատիվ տնօրենի պաշտոնը: 2015 թվականի ամռանը նա ներկայացրել Է հարսանեկան կոշիկի շարք. հավաքածուում ներկայացված Էինլ այն բարձրակրունկ կապույտ կոշիկները, որոնցով «Սեքսը մեծ քաղաքում» ֆիլմում ամուսնացել Է Փարքերի հերոսուհին:
2016 թվականի օգոստոսի վերջին նա թողարկել Է անվանական օծանելիքների SJP Stash հավաքածուն: Բույրը ներառում Է գրեյփֆրուտի, սեւ պղպեղի եւ եղեսպակի հոտերը:

Сара Джессика Паркер оденет женщин в одинаковые платья
Американская актриса Сара Джессика Паркер запустила собственную линейку одежды. Туда вошли несколько моделей платьев, их объединяет одно — все они черного цвета, сообщает WWD.
Ожидается, что в продажу коллекция поступит в октябре и будет представлена в универмаге Bloomingdale’s. Цены пока не названы.
Сара Джессика Паркер — американская актриса и продюсер, лауреат премий «Золотой глобус» и «Эмми». Широкую известность ей принесла роль писательницы Кэрри Брэдшоу в сериале «Секс в большом городе»,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Паркер уже несколько лет работает в модной индустрии: она разрабатывала собственную линейку одежды, а также занимала пост креативного директора бренда Halston. Летом 2015 года она представила линейку свадебной обуви, в коллекции были представлены синие туфли на каблуке, в которых героиня Паркер из «Секса в большом городе» выходила замуж.
В конце августа 2016 года она выпустила коллекцию именных духов под названием SJP Stash. В аромате сочетаются запахи грейпфрута, черного перца и шалфея.