Հիմա ավելի մոտիվացված եմ Օլիմպիական խաղերի համար. Արթուր Դավթյան
ՌԻՄԻՆԻ, 28  ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը Եվրոպայի առաջնությունում իր երրորդ արծաթե մեդալը նվաճելուց հետո առավել մոտիվացված է մոտենալու Փարիզի Խաղերին:
«Երկրորդ ցատկս լավ չկատարեցի: Մրցումային առաջին օրը բացարձակ այլ ցատկ եմ կատարել: Եզրափակիչում իմ բարդ ցատկը կատարեցի, սակայն սխալներ կային: Գրեթե նույն սխալը կրկնվեց, ինչ որակավորման փուլում էր: Կարելի է ասել, որ հիմա ավելի մոտիվացված եմ Օլիմպիական խաղերի համար: Պարտվելուց հետո մեծ է ցանկությունը նորից հաղթել»,- «Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` Ռիմինիում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Դավթյանը:
Իտալիայի Ռիմինի քաղաքում ընթացող սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնության հենացատկի եզրափակիչում Դավթյանը հավաքեց 14.850 միավոր և երրորդ անգամ նվաճեց Եվրոպայի փոխչեմպիոնի տիտղոսը: Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության չեմպիոնը Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչ Ջեկ Ջերմանն է: Նա հավաքեց 14.883 միավոր:
Արթուր Դավթյանը Եվրոպայի չեմպիոն դարձել է 2021 և 2023 թվականներին:  Հայ մարմնամարզիկը նաև 2022 թվականի աշխարհի առաջնության ոսկե մեդալակիր է և Տոկիոյի ամառային Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր:

Теперь я больше мотивирован на Олимпиаду. Артур Давтян
Член сборной Армении по гимнастике, бронзовый призер Олимпийских игр Артур Давтян, завоевавший третью серебряную медаль на чемпионате Европы, с большей мотивацией готовится к Олимпийским Играм в Париже.
«Я не совсем справился со вторым прыжком. В первый день соревнований я совершил совершенно другой прыжок. В финале я выполнила свой сложный прыжок, но были ошибки. Повторилась практически та же ошибка, что и на квалификационном этапе. Можно сказать, что теперь я более мотивирован на Олимпиаду. После поражения есть огромное желание снова победить", - как передает Арменпресс, сказал Давтян в беседе с журналистами в Римини.
В финале чемпионата Европы по гимнастике, проходившего в итальянском Римини, Давтян набрал 14,850 балла и в третий раз завоевал титул вице-чемпиона Европы. Чемпионом чемпионата Европы 2024 года является представитель Великобритании Джек Джерман. Он набрал 14,883 балла.
Артур Давтян становился чемпионом Европы 2021 и 2023 годов. Армянский гимнастк также стал золотым призером чемпионата мира 2022 года и бронзовым призёром летних Олимпийских игр в Токио.