Արցախի ԱԳ նախարարը և ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրները հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությանը
Արցախի ԱԳ նախարարը և ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրները
հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան
հակամարտությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ապրիլի 26-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ունկնդիրների պատվիրակությանը՝ դպրոցի տնօրեն, դեսպան Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից, հանդիպմանն արծարծվել են գլոբալ և տարածաշրջանային գործընթացներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությանը, հայկական երկու հանրապետությունների արտաքին քաղաքականությանը և  մի շարք այլ թեմաների առնչվող հարցեր։
Նախարարը բարձր է գնահատել դիվանագիտական դպրոցի տեղն ու դերը հայ դիվանագետների պատրաստման գործում՝ գոհունակությամբ նշելով, որ Արցախի դիվանագիտական կորպուսում ևս մեծ է դպրոցի շրջանավարտների թիվը։

Министр иностранных дел Арцаха и слушатели Дипломатической школы МИД РА обсудили азербайджано-карабахский конфликт
Министр иностранных дел Арцаха и слушатели Дипломатической школы МИД РА обсудили
азербайджано-карабахский конфликт
ЕРЕВАН, 26 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. 26 апреля Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян принял делегацию слушателей Дипломатической школы Министерства иностранных дел Республики Армения во главе с директором школы послом Ваге Габриеляном.
Как сообщили «Арменпресс» в МИД Арцаха, на встрече были затронуты глобально-региональные процессы, азербайджано-карабахский конфликт, внешняя политика двух армянских республик и ряд других тем.
Министр высоко оценил место и роль дипломатической школы в подготовке армянских дипломатов, с удовлетворением отметив, что число выпускников школ в дипломатическом корпусе Арцаха велико.