Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա Բրեստում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի (ԵՄԿԽ) հերթական նիստը տեղի կունենա հունիսի վերջին, Բրեստում:
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 25-ին այդ մասին հայտնել Է Ղրղզստանի կառավարության ղեկավար Աքիլբեկ Ժապարովը՝ ամփոփելով Ղազախստանի մայրաքաղաքում Եվրասիական միջկռավարական խորհրդի նիստի արդյունքները:
«Եվրասիական միջկառավարական խորհդի հաջորդ նիստը բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ կկայանա 2022 թվականի հունիսի 21 – 22-ը Բրեստ քաղաքում»,- ասել Է նա: Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի կազմի մեջ են մտնում Ռուսաստանը, Հայաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանը եւ Ղրղզստանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Next session of Eurasian Inter-governmental Council to be held in Brest, Belarus
YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. The next session of the Eurasian Inter-governmental Council will take place in Brest, Belarus in late June, Prime Minister of Kyrgyzstan Akylbek Japarov said today while summing up the results of the Eurasian Inter-governmental Council session held in the capital of Kazakhstan, Nur-Sultan.
“The next session of the Eurasian Inter-governmental Council will be held in the city of Brest on June 21-22, 2022, at the initiative of the Belarusian side”, he said.
The Eurasian Inter-governmental Council involves Russia, Armenia, Belarus, Kazakhstan and Kyrgyzstan.