Փրկարարները հուլիս ամսին օրվա ընթացքում ունեցել են հրդեհի բռնկման մինչև 50 ահազանգ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ջերմաստիճանի կրուկ բարձրացմանը զուգահեռ փրկարարների աշխատանքում դժվարություններ են առաջանում, սակայն նրանք կարողանում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված խնդիրները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ զրույց այս մասին Արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը
«Այս պահի դրությամբ նման լուրջ խնդիր չունենք, սակայն մոտակա օրերին սպասվում է ջերմաստիճանի կտրուկ բարձացում: Ջերմաստիճանի բարձրացմանը զուգահեռ մեր աշխատանքում առաջանում են դժվարություններ: Մեզ համար շատ ծանրաբեռնված էր հունիս ամիսը: Հիշում եք, հունիս ամսին ինչպիսի հրդեհային վիճակ էր, ունեցել ենք մեկ օրվա ընթացքում մինչև 50 հրդեհի կանչ: Իհարկե, փառք ու պատիվ մեր փրկարարներին,  որոնք իրենց առջև դրված խնդիրները կարողացել են հստակորեն կատարել»,- ընդգծեց Փիլոյանը:

В течение июля спасатели за день получали до 50 сигналов о возгорании
В Армении наряду с резким повышением температуры возникают трудности и в работе спасателей, но они могут четко выполнять поставленные перед ними задачи.
Как сообщает Арменпресс, об этом журналистам рассказал министр по чрезвычайным ситуациям Андраник Пилоян.
«На данный момент у нас серьезных проблем нет, но в ближайшие дни ожидается резкое повышение температуры. С повышением температуры в нашей работе возникают трудности. Июнь был для нас очень загруженным месяцем. Вы помните июньскую пожароопасную ситуацию, у нас бывало до 50 пожаров в день. Конечно, честь и слава нашим спасателям, умеющим четко выполнять поставленные перед ними задачи», - подчеркнул Андраник Пилоян.