Հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 93 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությունում հունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224 հազար 728 դեպք, որոնցից 216 հազար 489-ն` առողջացած, 4 հազար 506-ը` մահվան ելքով:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2 հազար 636 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1 171 097 թեստավորում:
Այսպիսով` հունիսի 25-ին կատարվել է 3 հազար 631 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 93 նոր դեպք: Առկա է 66 առողջացած և 1 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1097 է:

В Армении подтверждено 93 новых случая COVID-19
По состоянию на 11:00 26 июня в Армении подтверждено 93 новых случая заболевания коронавирусом, выздоровели 66 граждан, зарегистрирован 1 случай смерти. За один день был проведен 3631 тест. Таким образом, общее количество тестов составило 1 171 097.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении.
Подтверждено 224728 случаев заболевания коронавирусом, из них 216489 - с выздоровлением, 4506 - со смертью. В настоящее время 2636 пациентов проходят курс лечения от коронавирусной болезни.