Ծննդյան օրվա առթիվ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարքը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարք, Նորին սրբություն Կիրիլը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Վաստակելով ժողովրդի վստահությունը և զբաղեցնելով պետական բարձր պաշտոն՝ Դուք պատասխանատվությամբ եք կատարում Ձեզ վստահված պարտականությունները և զգալի ներդրում ունենում հասարակության համախմբման գործում՝ հանուն երկրի արժանապատիվ ապագայի:
Գնահատելի է, որ Դուք զգալի ջանքեր եք գործադրում, որպեսզի Ձեր հայրենակիցները չմոռանան իրենց հոգևոր արմատները, հարգանքով վերաբերվեն ազգային պատմությանն ու մշակույթին, հոգատարությամբ պահպանեն նախնիների ժառանգությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ հոգևոր և մարմնական ուժ, Աստծո առատաձեռն օգնությունը և հաջողություններ Ձեր աշխատանքում, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն»:

Patriarch Kirill of Moscow and all Russia congratulates Armenian President on birthday
YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. Patriarch Kirill of Moscow and all Russia has sent a congratulatory letter to Armenian President Armen Sarkissian on birthday, the Presidential Office told Armenpress.
“Gaining the people’s trust and holding a high state position you are fulfilling the duties trusted to you with responsibility and bring huge contribution to the public unity for the sake of the country’s dignified future.
The fact that you make efforts so that your compatriots do not forget their spiritual roots, respect the national history and culture, preserve the heritage of the ancestors with care, is appreciated.
I wish you spiritual strength, the God’s help and success to your work, and to the people of Armenia – peace and welfare”.