Գյումրիում տեղի է ունեցել անհնազանդության ակցիա վարչապետի հրաժարականի պահանջով
ԳՅՈՒՄՐԻ, 14  ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Գյումրիում տեղի է ունեցել անհնազանդության ակցիա՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով: Ակցիան կազմակերպել են ՀՅԴ Գյումրու կոմիտեի ներկայացուցիչները:  Նրանք կարճ  ժամանակով՝  ժամը 12:00-12:30-ը, փակել էին քաղաքի   կենտրոնական հատվածի 3 ճանապարհներ:
«Պահանջը մեկն է՝ վարչապետի հրաժարականը: Այս ակցիաներով փորձում ենք ցույց տալ, որ անտարբեր չենք երկրի ճակատագրի նկատմամբ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում  նշել է ՀՅԴ Գյումրու կոմիտեի ներկայացուցիչ Կարեն Գալստյանը
«Հայրենիքի փրկության շարժում»-ը, որը ձևավորվել է ընդդիմադիր 16 քաղաքական ուժերի կողմից,  դեկտեմբերի 8-ից հայտնել է ՀՀ տարածքում անհնազանդության ակցիաների մեկնարկի մասին՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով: Դեկտեմբերի 14-ին, ժամը 17:00-ին Արաբկիր վարչական շրջանի Վահագն Դավթյան այգու մոտից մեկնարկելու է երթ:

В Гюмри прошла акция с требованием отставки премьер-министра
В Гюмри прошла акция протеста с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Акцию организовали представители Гюмрийского комитета АРФД. На короткое время, с 12:00 до 12:30, были перекрыты 3 улицы центральной части города.
“Требование только одно - отставка премьер-министра. Этими действиями мы пытаемся показать, что нам небезразлична судьба страны”, - сказал в беседе с «Арменпресс» представитель гюмрийского комитета АРФД Карен Галстян.
“Движение за спасение отечества», сформированное 16 оппозиционными политическими силами, объявило о начале акций протеста по всей территории Республики Армения с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Акции проходят с 8 декабря. 14 декабря в 17:00 от парка Ваагна Давтяна в административном районе Арабкир планируется начать шествие.