Երևանում կայացել են քաղաքական խորհրդակցություններ ՀՀ և Իրանի ԱԳ նախարարությունների միջև
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հոկտեմբերի 30-ին կայացել են հերթական քաղաքական խորհրդակցությունները Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունների միջև: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը, իսկ իրանականը՝ Իրանի ԱԳ նախարարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Սեյյեդ Աբբաս Արաղչին:
Խորհրդակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկել են  հայ-իրանական երկկողմ քաղաքական օրակարգի բազմաթիվ հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև երկկողմ տնտեսական օրակարգին և մտքեր են փոխանակվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ կարևոր հարցերի շուրջ:

В Ереване состоялись политические консультации между министерствами иностранных дел Армении и Ирана
В Ереване 30 октября состоялись очередные политические консультации между министерствами иностранных дел Республики Армения и Исламской Республики Иран. Об этом «Арменпресс» сообщили в департаменте СМИ и общественной дипломатии.
Армянскую делегацию возглавлял заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян, а иранскую - заместитель министра иностранных дел Ирана по политическим вопросам Сейед Аббас Аракчи.
В ходе консультаций стороны обсудили многочисленные вопросы армяно-иранской двусторонней политической повестки. Стороны коснулись и двусторонней экономической повестки дня, обменялись мнениями по другим важным вопросам, представляющим взаимный интерес.