Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակը ծառայություն է մատուցել 1500 քաղաքացիների
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակը, որտեղ մատուցվում են ինը ոլորտների 97 պետական ծառայություններ, գործարկումից ի վեր ծառայություն է մատուցել 1500 քաղաքացիների։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը։
«Հուլիսի 22-ին պաշտոնապես գործարկեցինք Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակը, որտեղ մատուցվում են ինը ոլորտների 97 պետական ծառայություններ։ Այս կարճ ժամկետում Գրասենյակը սպասարկել է 1500 քաղաքացիների։
Եվս մեկ անգամ հիշեցնեմ, որ Միասնական գրասենյակում մատուցվում են՝
Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության,
Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի,
Պետական եկամուտների կոմիտեի,
Ազգային արխիվի,
Սոցիալական ապահովության ծառայության,
Միգրացիոն ծառայության,
Կադաստրի կոմիտեի,
Թաղման բյուրոյի,
ինչպես նաև նոտարական ծառայություններ:
Մեր քաղաքացիների համար ստեղծել ենք բոլոր հարմարավետ պայմանները մեկ կենտրոնից՝ առանց տարբեր պետական մարմիններ այցելելու, ստանալու մի քանի պետական մարմինների հետ կապված ծառայություններ։
Տարածքն ունի սպասասրահ, ավտոկայանատեղի և հագեցված է բանկային տերմինալներով, հերթագրման սարքերով (գործում է նաև էլեկտրոնային հերթագրման հնարավորություն՝ Еarlyone բջջային հավելվածով):
Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակում դիմումները կարող եք ներկայացնել Վազգեն Սարգսյան 3 հասցեում՝ յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ 09։00-14։00-ն և 15։00-18։00-ն ընկած ժամանակահատվածում։ Կախված Գրասենյակ դիմող քաղաքացիների ակտիվությունից՝ անհրաժեշտության դեպքում սպասարկումը կիրականացվի նաև հանգստյան օրերին»,- գրել է նախարարը:

Единый офис общественных услуг оказал услугу 1500 гражданам
Единый офис общественных услуг, где предоставляются 97 государственных услуг в девяти сферах, с момента запуска оказал услугу 1500 гражданам. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал министр юстиции РА Рустам Бадасян.
"22 июля мы официально запустили единый офис общественных услуг, где предоставляются 97 государственных услуг в девяти сферах. За этот короткий срок офис обслужил 1500 граждан.
Еще раз напомню, что в Едином офисе предоставляются услуги:
ЗАГСа,
Государственного регистра юридических лиц,
Комитета государственных доходов,
Национального архива,
Службы социального обеспечения,
Миграционной службы,
Комитета кадастра,
Похоронного бюро,
а также нотариальные услуги.
Для наших граждан мы создали все комфортные условия одного центра, чтобы не посещая различные государственные органы, получить услуги, связанные с несколькими государственными органами.
Территория имеет зал ожидания, автостоянку и оснащена банковскими терминалами, устройствами очередности (действует также возможность электронного дежурства с помощью мобильного приложения ararlyone):
В едином офисе общественных услуг вы можете подать заявления по адресу ул. Вазгена Саргсяна 3, каждый рабочий день-09.00-14։С 00-го и 15-го апреля.00-18։В период с 00: 00. В зависимости от активности обращающихся в офис граждан, в случае необходимости обслуживание будет осуществляться и в выходные дни", - написал министр.