Երևանի կենդանաբանական այգում եվրոպական եղջերու է ծնվել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանի կենդանաբանական այգում հունիսի 15-ին ծնվել է եվրոպական եղջերուներից 3-րդը՝ Ալիսան։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այգուց տեղեկացնում են որ, 2020 թվականին արդեն ծնվել է 4 եղնիկ՝ 1 պտավոր՝ Բեմբին և 3 եվրոպական՝ Ֆելինը, Անահիտն ու Ալիսան։
«Մուֆլոնների ընտանիքում ծնվել է 10 ձագուկ, իսկ բեզոարյան այծերի մոտ՝ 4-ը։ Առաջիկայում ունենք սպասվելիք ծնունդներ»,- նշում են կենդանաբանական այգուց։
Արտակարգ դրության սահմանափակումներով պայմանավորված՝ կենդանաբանական այգի անձանց մուտքը թույլատրվում է բացառապես անհատական պաշտպանության միջոցներով՝ դիմակով և ձեռնոցներով։ Մուտքի մոտ առկա են բավարար թվով ալկոհոլային հիմքով ձեռքերի ախտահանիչներ։ Իրականացվում է տարածք մուտք գործող անձանց ջերմաչափում։

В Ереванском зоопарке родился олененок европейской породы
В Ереванском зоопарке 15 июня родился третий олененок европейской породы - Алиса. Как передает Арменпресс, из зоопарка сообщили, что в 2020 году родились 4 олененка: 1 пятнистый -Бемби и 3 европейца - Фелин, Анаит и Алиса.
“В семье муфлонов родились 10 детенышей, а у безоаровых козлов – 4 козленка. В ближайшее время у нас ожидаются и другие прибавления”,- отмечают в зоопарке.
В связи с ограничениями чрезвычайного положения доступ лиц в зоопарк допускается исключительно в средствах индивидуальной защиты - в масках и в перчатках. Перед входом   установлено достаточное количество дезинфицирующих средств для рук на алкогольной основе. Осуществляется термометрия лиц, входящих на территорию зоопарка.
Исходя из соображений безопасности, внутри парка действуют ограничения.
Правительство Армении 12 июня приняло решение продлить срок чрезвычайного положения, объявленного 16 марта и продленного до 13 июня еще на 30 дней, с 17:00 13 июня до 17:00 до 13 июля включительно.