Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Սամվել Բաբայանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին ընդունել է ԱՀ Անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Սամվել Բաբայանին:  «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ ակնկալում է ակտիվ աշխատանք՝ ընդգծելով, որ ԱԽ նորանշանակ քարտուղարը մեկամսյա ժամկետում պետք է ներկայացնի առաջարկություններ ԱՀ անվտանգության խորհրդի նոր կանոնադրության և նոր կառուցվածքի վերաբերյալ:
«Անվտանգության խորհուրդը պետք է դառնա պետական կառավարման այն օղակներից մեկը, որտեղ քննարկվելու են մեր բնակչությանը մտահոգող հիմնահարցերը: Համատեղ աշխատանքով պետք է փորձենք կյանքի կոչել այն հուշագիրը, որը ստորագրվել է երկու քաղաքական ուժերի միջև»,- նշել է Ա. Հարությունյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝ Սամվել Բաբայանը նշել է, որ կանի հնարավորը հուշագրի բոլոր կետերի իրականացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով՝ հիմնական ուշադրությունը սևեռված է լինելու ինչպես անվտանգության և քաղպաշտպանության, այնպես էլ սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման վրա:

Artsakh President holds meeting with new Secretary of Security Council
STEPANAKERT, JUNE 1, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received today new Secretary of the Security Council Samvel Babayan, the Presidential Office told Armenpress.
The President said he is expecting an active work and stated that the Secretary of the Security Council must present priorities within a month on the new charter and composition of the Council.
“The Security Council should become one of the branches of the public administration where issues concerning our population will be discussed. With joint work we should try to implement the memorandum which was signed between the two political forces”, the President of Artsakh said.
In turn Samvel Babayan thanked for the trust and stated that he will do everything possible for the implementation of all points. He said the main focus will be put on security, civil protection and solving socio-economic problems.