ԱՄՆ-ում առնվազն 60 մարդ Է տուժել դպրոցների վրա ավիավառելիքի վարնետքից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն վաթսուն մարդ Է բժշկական օգնություն ստացել այն բանից հետո, երբ հունվարի 14-ին ինքնաթիռն ավիավառելիք Է նետել մի քանի դպրոցների տարածքի վրա, որոնք գտնվում են Լոս Անջելեսից ոչ հեռու: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է CNN հեռուստաալիքը:
Լոս Անջելեսի օկրուգի հրշեջ պահպանության դեպարտամենտի տեսուչ Շոն Ֆերգյուսոնը հեռուստաալիքին հայտարարել Է, որ միջադեպը տեղի Է ունեցել կեսօրից հետո: Նշվում Է, որ ընդհանուր առմամբ խոսքը վերաբերում Է վեց դպրոցի, որոնցից ինգը տարրական են, եւս մեկն՝ ավագ:
Լոս Անջելեսի Դպրոցական միացյալ օկրուգը (LAUSD) Twitter-ում հայտնել Է, որ ավիավառելիքի վարնետքը տեղի Է ունեցել ինքնաթիռի արտակարգ վայրԷջքի ժամանակ: CNN-ի տվյալներով՝ խոսքը վերաբերոում Է Delta Air Lines ավիաընկերության Boeing 777-200 ինքնաթիռին, որը մեկնել Էր Շանհայ, սակայն հարկադրված Է եղել վերադառնալ Լոս Անջելես շարժիչի հետ կապված խնդրի պատճառով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США 60 человек пострадали после сброса авиатоплива на школы
Шестьдесят человек получили медпомощь после того, как во вторник самолет сбросил авиатопливо на территории нескольких школ, расположенных недалеко от Лос-Анджелеса, передает телеканал CNN.
Инспектор департамента пожарной охраны округа Лос-Анджелес Шон Фергюсон заявил телеканалу, что инцидент произошел вскоре после полудня. Отмечается, что в общей сложности речь идет о шести школах, пять из которых являются начальными, еще одна - старшая,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Объединенный школьный округ Лос-Анджелеса (LAUSD) сообщил в Twitter, что сброс авиатоплива произошел во время экстренной посадки самолета. По данным CNN, речь идет о самолете Boeing 777-200 авиакомпании Delta Air Lines, который следовал в Шанхай, однако был вынужден вернуться в Лос-Анджелес из-за проблемы с двигателем.