Կրակել են ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ Թամարա Յայլոյանի տան վրա
ԳՅՈՒՄՐԻ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում  դեկտեմբերի 11-ին առավոտյան 8:40-ի սահամններում կրակել են փաստաբան, ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ Թամարա Յայլոյանի տան վրա: Վնասվել է պատուհանի ապակին:  Որոշ տեղեկությունների համաձայն, տանից հայտնաբերվել է փամփուշտ:  Տունը գտնվում  է Գյումրու քաղաքապետարանի անմիջական հարևանությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի  Ասլանյանը, լրատվամիջոցներից տեղեկանելով դեպքի մասին՝ հրապարակումն ուղղարկել  են Շիրակի մարզի քննչական վարչություն՝ հանձնարարելով նյութեր նախապատրաստել:  Այս պահին Թամարա Յայլոյանը ոստիկանությունում հաղորդում է տալիս:

GYUMRI, 11 DECEMBER, ARMENPRESS. At around 8:40 on December 11, shots were fired at the house of advocate, member of the Chamber of Advocates of the Republic of Armenia Tamara Yayloyan. The window glass has been shattered. According to some information, a bullet was found in the house, which is located right next to Gyumri Municipality.
As Shirak region’s prosecutor Raffi Aslanyan reports to “ArmenPress”, after learning about the incident from the media, prosecutors sent a press release to the investigative department of Shirak region and assigned to prepare materials. At the moment, Tamara Yayloyan is delivering a report at the police station.