სომხეთის ელჩმა ენგიბარიანმა და ბუნდესთაგის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის წევრმა კარაჰმედოღლუმ განიხილეს სამხრეთ კავკასიაში არსებული ვითარება
გერმანიაში სომხეთის რესპუბლიკის ელჩმა ვიქტორ ენგიბარიანმა შეხვედრა გამართა ბუნდესტაგის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის წევრ მექიდ კარაჰმედოღლუსთან.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ამის შესახებ გერმანიაში სომხეთის საელჩომ განაცხადა. ელჩმა ენგიბარიანმა მექიდ კარაჰმედოღლუ მიულოცა გერმანია–სამხრეთ კავკასიის მეგობრობის ჯგუფში ჩართვა.
„ვისაუბრეთ სომხეთ-თურქეთის და სომხეთ–აზერბაიჯანის ურთიერთობების გაუმჯობესების, ასევე სომხეთ-გერმანიის პარტნიორობის თემებზე“, - აღნიშნულია საელჩოს გავრცელებულ ცნობაში.
საელჩოს ინფორმაციით, შეხვედრის მონაწილეები ერთსულოვნები იყვნენ იმაში, რომ მშვიდობა და ღია საზღვრები ემსახურება როგორც სომხეთის, ისე თურქეთისა და აზერბაიჯანის ინტერესებს და რეგიონული განვითარების და კეთილდღეობისათვის სხვა ალტერნატივა არ არსებობს.

Armenian Ambassador to Germany Viktor Yengibaryan held a meeting with Member of the German Bundestag Macit Karaahmetoğlu (SPD).
Karaahmetoğlu is a member of the Bundestag’s Committee on Foreign Affairs and recently joined the Germany–South Caucasus Friendship Group.
Ambassador Yengibaryan congratulated the legislator on joining the friendship group.
“We discussed the improvement of Armenia–Türkiye and Armenia–Azerbaijan relations, as well as the Armenia–Germany partnership,” the ambassador said on social media.
The ambassador said that he and Karaahmetoğlu agreed that peace and open borders serve the interests of Armenia, Türkiye, and Azerbaijan alike, and that there is no alternative to the development and prosperity of the region.