სომხეთის ელჩმა ენგიბარიანმა და ბუნდესთაგის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის წევრმა კარაჰმედოღლუმ განიხილეს სამხრეთ კავკასიაში არსებული ვითარება
გერმანიაში სომხეთის რესპუბლიკის ელჩმა ვიქტორ ენგიბარიანმა შეხვედრა გამართა ბუნდესტაგის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის წევრ მექიდ კარაჰმედოღლუსთან.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ამის შესახებ გერმანიაში სომხეთის საელჩომ განაცხადა. ელჩმა ენგიბარიანმა მექიდ კარაჰმედოღლუ მიულოცა გერმანია–სამხრეთ კავკასიის მეგობრობის ჯგუფში ჩართვა.
„ვისაუბრეთ სომხეთ-თურქეთის და სომხეთ–აზერბაიჯანის ურთიერთობების გაუმჯობესების, ასევე სომხეთ-გერმანიის პარტნიორობის თემებზე“, - აღნიშნულია საელჩოს გავრცელებულ ცნობაში.
საელჩოს ინფორმაციით, შეხვედრის მონაწილეები ერთსულოვნები იყვნენ იმაში, რომ მშვიდობა და ღია საზღვრები ემსახურება როგორც სომხეთის, ისე თურქეთისა და აზერბაიჯანის ინტერესებს და რეგიონული განვითარების და კეთილდღეობისათვის სხვა ალტერნატივა არ არსებობს.

Посол Армении в ФРГ и член Комитета Бундестага по иностранным делам Караахмедоглу обсудили ситуацию на Южном Кавказе
Посол Республики Армения в Германии Виктор Енгибарян встретился с членом Комитета Бундестага по иностранным делам Мекидом Караахмедоглу.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на посольство РА в ФРГ, посол Енгибарян поздравил Мекида Караахмедоглу с вступлением в Группу дружбы Германия-Южный Кавказ.
«Мы обсудили вопросы улучшения отношений Армения-Турция и Армения-Азербайджан, а также партнёрства Армения-Германия», — говорится в сообщении посольства РА.
Согласно сообщению, участники встречи сошлись во мнении, что мир и открытые границы отвечают интересам как Армении, так и Турции и Азербайджана, и нет альтернативы развитию и процветанию региона.