გერმანიის კანცლერი სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის სამშვიდობო პროცესს მიესალმება
გერმანიის კანცლერი ფრიდრიხ მერცი მიესალმება სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მიმდინარე სამშვიდობო პროცესს. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ მან აზერბაიჯანის პრეზიდენტ ილჰამ ალიევთან 17 მარტს გამართული სატელეფონო საუბრისას განაცხადა.
როგორც გერმანიის მთავრობის ოფიციალური ვებგვერდი იტყობინება, სატელეფონო საუბრისას მერცმა და ალიევმა ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე ომსა და სამხრეთ კავკასიაზე მის გავლენაზე ისაუბრეს.
„კანცლერი მიესალმა აზერბაიჯანსა და სომხეთს შორის მიმდინარე სამშვიდობო პროცესს და ხაზი გაუსვა მის მნიშვნელობას რეგიონული სტაბილურობისთვის. ორივე მხარემ აღნიშნა ორმხრივი ურთიერთობების, ისევე როგორც ევროკავშირსა და აზერბაიჯანს შორის კავშირების გაფართოების შესაძლებლობები“, - ნათქვამია პუბლიკაციაში.

German Chancellor Friedrich Merz, in a phone call with Azerbaijani President Ilham Aliyev on March 17, welcomed the Armenia-Azerbaijan peace process.
The Chancellor’s office said in a readout that Merz and Aliyev discussed the "war in the Middle East and its impact on the South Caucasus."
“The Chancellor welcomed the ongoing peace process between Azerbaijan and Armenia and emphasized its importance for regional stability. Both sides highlighted the opportunities to expand bilateral relations, as well as Azerbaijan’s relations with the EU,” the readout said.