სტამბოლში აშშ-თურქეთი-უკრაინის მოლაპარაკებები დაიწყო
სტამბოლში ამერიკის შეერთებული შტატების, თურქეთისა და უკრაინის დელეგაციებმა მოლაპარაკებები დაიწყეს. როგორც „არმენპრესი“ იუწყება European Pravda-ზე დაყრდნობით, ამის შესახებ განაცხადა უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტრომ․
უკრაინის მხრიდან მოლაპარაკებებში მონაწილეობენ საგარეო საქმეთა მინისტრი ანდრეი სიბიჰა და უკრაინის პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი ანდრეი ერმაკი, ამერიკის მხრიდან - სახელმწიფო მდივანი მარკო რუბიო, ხოლო თურქეთის მხრიდან- საგარეო საქმეთა მინისტრი ჰაქან ფიდანი․
რუსეთის, უკრაინისა და თურქეთის დელეგაციების მონაწილეობით მოლაპარაკებები ადგილობრივი დროით 12:30 საათზე (ერევნის დროით – 13:30) დაიწყება․

В Стамбуле начались переговоры США-Турция-Украина
В Стамбуле начались переговоры делегаций США, Турции и Украины. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на «European Pravda», об этом сообщило Министерство иностранных дел Украины.
В переговорах с украинской стороны принимают участие министр иностранных дел Андрей Сибига и руководитель Аппарата президента Украины Андрей Ермак, с американской стороны - государственный секретарь Марко Рубио, с турецкой стороны - министр иностранных дел Хакан Фидан.
Переговоры с участием делегаций России, Украины и Турции начнутся в 12:30 по местному времени (13:30 по ереванскому времени).