პუტინმა და ალიევმა დაადასტურეს ურთიერთინტერესი სტრატეგიული პარტნიორობის შემდგომი განვითარების მიმართ
ერევანი, 15 ნოემბერი, არმენპრესი․ რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმირ პუტინმა სატელეფონო საუბარი გამართა აზერბაიჯანის პრეზიდენტ ილჰამ ალიევთან.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება, ამის შესახებ აზერბაიჯანული მედიასაშუალებები იტყობინებიან.
მხარეებმა განიხილეს ინდუსტრიული თანამშრომლობისა და სატრანსპორტო სფეროში რამდენიმე ურთიერთსასარგებლო პროექტის პრაქტიკული განხორციელება.
გარდა ამისა, ალიევმა და პუტინმა დაადასტურეს ურთიერთინტერესი მოსკოვსა და ბაქოს შორის სტრატეგიული პარტნიორობის შემდგომი განვითარების მიმართ.

Путин и Алиев подтвердили взаимную заинтересованность в дальнейшем развитии стратегического партнерства
Президент России Владимир Путин провел телефонный разговор с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
Стороны обсудили практическую реализацию ряда взаимовыгодных проектов в сфере промышленной кооперации и транспорта.
Кроме того, Алиев и Путин подтвердили взаимную заинтересованность в дальнейшем развитии стратегического партнерства между Москвой и Баку.