Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը դեկտեմբերի 13-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին եւ տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրային կապերի վարչությունից, հյուրերը և Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել են միմյանց՝ երեկ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող եւ դատապարտող բանաձեւի ընդունման կապակցությամբ:
Խորհրդարանի ղեկավարը կարևորել և շնորհակալություն է հայտնել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի, ինչպես նաև մյուս հայկական կազմակերպությունների երկարամյա ջանքերի համար՝ ուղղված Հայոց ցեղասպանութան ճանաչման գործընթացին:

Ararat Mirzoyan receives Delegation of Board of Trustees of Armenian Assembly of America
YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. President of the National Assembly of Armenia Ararat Mirzoyan received on December 13 Co-chair of the Board of Trustees of Armenian Assembly of America AnthonyBarsamian and regional director Arpi Vardanyan.
As ARMENRESS was informed from the press service of the parliament of Armenia, the guests and Ararat Mirzoyan congratulated each other on the occasion of the adoption of the resolution recognizing and condemning the Armenian Genocide by the U.S. Senate.
Mirzoyan highlighted the long-years activities of the Armenian Assembly of America, as well as other Armenian organizations, aimed at the recognition of the Armenian Genocide.