Անհայտ անձինք կոտրել են Վրաստանի նախագահի կայքը եւ դրանում զետեղել Սահակաշվիլիի լուսանկարը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անհայտ անձինք հոկտեմբերի 28-ին կոտրել են Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի պաշտոնական կայքը եւ դրանում զետեղել պետության նախկին ղեկավար Միխեիլ Սահակաշվիլիի լուսանկարը՝ I`ll be back («Ես կվերադառնամ») մակագրությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Զուրաբիշվիլիի՝ ԶԼՄ-ների հարցերով խորհրդական Իրինա Շենգելիան:
«Մենք այժմ պարզում ենք, թե ինչ Է եղել: Դրան միացել Է նաեւ նախագահի անվտանգության ծառայությունը: Ամենայն հավանականությամբ՝ դա հաքերային գրոհ Էր»,-ասել Է Շենգելիան:
Նրա խոսքով՝ վարչակազմի աշխատակիցները կայքի կոտրվելու մասին իմացել են ժամը մոտավորապես 11:00-ից հետո: Դրանից հետո որոշում Է ընդունվել անջատել ինտերնետ-պորտալը: Նախագահի կայքն անհասանելի Է նաեւ ներկայում:

Неизвестные атаковали сайт президента Грузии
Неизвестные лица в понедельник взломали официальныйсайтпрезидента Грузии Саломе Зурабишвили и разместили на нем фото экс-главы государства Михаила Саакашвили с надписью I`ll be back ("Я вернусь"). Как передает Арменпресс, об этом корр. ТАСС сообщила советник Зурабишвили по вопросам СМИ Ирина Шенгелия.
"Мы сейчас разбираемся, в чем было дело. К разбирательствам подключилась и служба безопасности президента. По всей вероятности, это была хакерская атака. Примерно через час все станет известно более точно", - сказала Шенгелия.
По ее словам, сотрудники администрации узнали о взломе сайта примерно после 11:00 (10:00 мск) утра. После этого было принято решение отключить интернет-портал. Сайт президента недоступен и на данный момент.