Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է դոկտոր Էրիկ Էսրաիլյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանըհոկտեմբերի 8-ին հյուրընկալել է ամերիկահայ անվանի բժիշկ, ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի համալսարանի (UCLA) Դեյվիդ Գեֆենի անվան բժշկական քոլեջի համաղեկավար, Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմի պրոդյուսեր, հասարակական գործիչ, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության տնօրենների կենտրոնական խորհրդի անդամ, դոկտոր Էրիկ Էսրաիլյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էրիկ Էսրաիլյանն ասել է, որ իր համար պատիվ է վերադառնալ Հայաստան և հանդիպել Հայաստանի նախագահի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Կալիֆոռնիայի համալսարանի և Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների փոխգործակցության հնարավորություններին: Խոսվել է նաև Հայաստան- Սփյուռք կապերի ամրապնդման, ինչպես նաև հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցության ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների մասին:

YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received on October 8 prominent U.S.-Armenian doctor and producer of Armenian Genocide-themed film ''The Promise'', public figure and member of the AGBU CentralBoard ofDirectorsEric Esrailian.
As ARMENPRESS was informed from the press servic eof the President's Office, thanking for the reception Eric Esrailian said that it's an honor for him to be back in Armenia and meet with the President.
During the meeting the sides referred to the partnership opportunities between the University of California and the universities of Armenia. The sides also referred to the strengthening of Armenia-Diaspora relations, as well as the opportunities of implementing joint projects with Armenian partners.