Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է դոկտոր Էրիկ Էսրաիլյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանըհոկտեմբերի 8-ին հյուրընկալել է ամերիկահայ անվանի բժիշկ, ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի համալսարանի (UCLA) Դեյվիդ Գեֆենի անվան բժշկական քոլեջի համաղեկավար, Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմի պրոդյուսեր, հասարակական գործիչ, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության տնօրենների կենտրոնական խորհրդի անդամ, դոկտոր Էրիկ Էսրաիլյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Էրիկ Էսրաիլյանն ասել է, որ իր համար պատիվ է վերադառնալ Հայաստան և հանդիպել Հայաստանի նախագահի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Կալիֆոռնիայի համալսարանի և Հայաստանի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների փոխգործակցության հնարավորություններին: Խոսվել է նաև Հայաստան- Սփյուռք կապերի ամրապնդման, ինչպես նաև հայաստանյան գործընկերների հետ համագործակցության ու համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների մասին:

Президент Армен Саркисян принял доктора Эрика Эсраиляна
Президент Армении Армен Саркисян 8 октября принял известного американо-армянского доктора, соруководителя Медицинского колледжа им. Дэвида Гефена в Калифорнийском университете Лос-Анджелеса, продюсера голливудского фильма «Обещание» о Геноциде армян, члена Совета директоров Всеобщего армянского благотворительного союза, доктора Эрика Эсраиляна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, выразив благодарность за прием, Эрик Эсраилян отметил, что для него большая честь вернуться в Армению и встретиться с президентом страны.
В ходе встречи собеседники коснулись возможностей сотрудничества между Калифорнийским университетом и армянскими вузами, а также поговорили об укреплении связей между Арменией и Диаспорой, возможностях сотрудничества с армянскими партнерами и реализации совместных проектов.