Ձեր պատասխանատու աշխատանքից է կախված, թե ինչպիսին կլինի վաղվա Հայաստանը. Փաշինյանի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասվում է.
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Անգնահատելի է ձեր դերը սերունդներին գիտելիքներ փոխանցելու, դաստիարակելու գործում, քանի որ նոր Հայաստանում կարևորը գիտելիքի, հմտությունների, ընդունակությունների զարգացումն է:
Նոր Հայաստանում ուսուցիչը, դպրոցն իրենց առջև պետք է ոչ թե ուղղակի խնդիր դնեն երեխային ինչ-որ տվյալներ փոխանցելու, այլ պետք է գալիք սերնդին պատրաստեն թռիչքի` շատ ավելի բարձր նպատակների և արդյունքների հասնելու, Հայաստանի վաղվա բարեկեցիկ ապագան կերտելու համար: Դա նշանակում է, որ նաև ձեզնից ու ձեր պատասխանատու աշխատանքից է կախված, թե ինչպիսին կլինի վաղվա Հայաստանը:
Սեպտեմբերի 1-ից հանրապետության 38 հազար ուսուցիչների աշխատավարձը բարձրացել է 10 տոկոսով: Այս գործընթացը լինելու է շարունակական, քանի որ կառավարությունն ուշադրության կենտրոնում պետք է պահի կրթության ոլորտը, կրթության որակի շարունակական բարձրացման հարցը:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ, մաղթում՝ քաջառողջություն, երջանկություն և աշխատանքային բազում հաջողություններ»:

YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has congratulated teachers on World Teachers’ Day, which is celebrated today, October 5th.
“Dear teachers, I cordially congratulate you on your occupational holiday – the Teachers’ Day,” the PM said in an address.
“Your role in passing down knowledge and educating the generations is invaluable, because it is the development of knowledge, skills and capabilities that matters in new Armenia. In new Armenia, the teacher and schools shouldn’t simply put the task of conveying some information to the child, but should prepare the coming generation to soar, to achieve higher goals and results and to build the tomorrow’s thriving future of Armenia. This means that tomorrow’s Armenia depends also on you and your responsible work.
The salaries of 38000 teachers have been raised 10% from September 1st. This process will be continuous because the government must focus on the education sector and the continuous increase of education level.
Dear teachers, I once again congratulate you on Teachers’ Day, wishing robust health, happiness and numerous working successes”.