Փոխվարչապետ Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Իրանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջջադին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին կատարված աշխատանքի համար և մաղթել հաջողություններ իր հետագա գործունեության մեջ՝ ընդգծելով, որ պարոն Սաջջադին կշարունակի մնալ Հայաստանի բարեկամը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին բարի խոսքերի և ձևավորված արդյունավետ համագործակցության համար՝ նշելով, որ իր հետագա գործունեության ընթացքում ևս կփորձի նպաստել Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների զարգացմանը:

Вице-премьер Мгер Григорян принял завершающего дипломатическую миссию в Армении посла Ирана
Вице-премьер Мгер Григорян принял принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади, который завершает дипломатическую миссию в Армении.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Григоряна, вице-премьер поблагодарил посла за проделанную работу и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности, подчеркнув, что г-н Саджади останется другом Армении.
Посол поблагодарил вице-премьера за добрые слова и эффективное сотрудничество, отметив, что в ходе своей дальнейшей деятельности он также постарается внести вклад в развитие отношений между Арменией и Ираном.