Արարատ Միրզոյանը շնորհակալական նամակ է հղել Պորտուգալիայի խորհրդարանի նախագահին Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձեւի ընդունման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհակալական նամակ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Էդուարդո Ֆեռո Ռոդրիգեսին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, նամակում ասված է.
«Ձերդ գերազանցություն, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին երախտագիտությունն ու գոհունակությունն ենք հայտնում Պորտուգալիայի Հանրապետության խորհրդարանի կողմից 1915 թվականին Օսմանյան Կայսրությունում հայերի դեմ իրականացված ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձեւի ընդունման համար:
Ճանաչելով Հայոց ցեղասպանությունը` դուք հարգանքի տուրք մատուցեցիք Հայոց ցեղասպանության զոհերին եւ ձեր ավանդը ներդրեցիք աշխարհում նման ողբերգությունների կրկնությունը կանխարգելելու գործում:

Armenian Speaker of Parliament thanks Portuguese counterpart, lawmakers for recognition of genocide
YEREVAN, APRIL 30, ARMENPRESS. Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan has expressed gratitude to his Portuguese counterpart Eduardo Ferro Rodrigues and Members of Parliament on the occasion of the recognition of the Armenian Genocide.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and on my own behalf I would like to express our deepest gratitude and satisfaction to you and the members of the Portuguese Parliament for adopting the resolution which recognizes the 1915 Armenian Genocide perpetrated in the Ottoman Empire.
With the recognition of the Armenian Genocide you paid tribute to the innocent victims and also made your significant contribution to the global efforts in preventing the recurrence of such tragedies.
Please accept, Your Excellency, the assurances of my highest consideration,” Mirzoyan said in a letter sent to Speaker of Parliament Eduardo Ferro Rodrigues.