Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 18-20-ը կգտնվի Սանկտ Պետերբուրգում՝ մասնակցելու ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նիստերին, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, պաշտպանության եւ անվտանգության, իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստերին, ինչպես նաեւ միջազգային ահաբեկչության հակազդման խնդիրներին վերաբերող համաժողովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, այցի ընթացքում նախատեսվում են ԱԺ նախագահի ինչպես երկկողմ հանդիպումներ իրգործընկերների, այնպես էլ հանդիպում հայկական համայնքի ներկայացուցիչներիհետ:
Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺպետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը, ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման,գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովինախագահ Վարազդատ Կարապետյանը, ԱԺ պատգամավորներ Գոռ Գեւորգյանը եւ Անուշ

Делегация во главе с Араратом Мирзояном совершит визит в Санкт-Петербург
С 18 по 20 апреля делегация, возглавляемая председателем НС РА А. Мирзояном, будет находиться в Санкт-Петербурге для участия в 49-ом пленарном заседании Совета МПА СНГ, заседаниях постоянных комиссий по политическим вопросам и международному сотрудничеству, обороне и безопасности, правовым вопросам, а также в Форуме и МПА СНГ по вопросам противодействия международному терроризму.
Как сообщили Арменпресс в управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, в ходе визита намечаются как двусторонние встречи спикера НС со своими коллегами, так и встречи с представителями армянской общины.
В составе делегации, возглавляемой руководителем парламента -председатель постоянной комиссии НС по внешним сношениям Р. Рубинян, председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В. Варданян, председатель постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы В. Карапетян, депутаты НС гор Геворкян и Ануш Беглоян.