Արարատ Միրզոյանը Գերմանիայում հանդիպումներ է ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի ղեկավարած պատվիրակությունը, որը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով գտնվում է Գերմանիայում, մարտի 20-ի առավոտյան հանդիպում է ունեցել Միջազգային քաղաքականության եւ անվտանգությանհիմնադրամի (SWP) տնօրեն Ֆոլքեր Փերթեսի ու Արեւելյան Եվրոպա եւ Եվրասիա գիտահետազոտական խումբը ներկայացնող փորձագետների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, այս գիտահետազոտական կենտրոնը հանդիսանում է Գերմանիայի անկախ հետազոտական ինստիտուտ, որը խորհրդատվություն է տրամադրում Բունդեսթագին եւ Գերմանիայի դաշնային կառավարությանը` արտաքին ու անվտանգության քաղաքականության վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փոփոխությունները, արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո արձանագրված զարգացումներն ու ուրվագծվող առաջնահերթությունները:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ պատվիրակության անդամները եւ փորձագետները քննարկել են ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը, տնտեսական բարեփոխումներին, տարածաշրջանային անվտանգությանը, վիզաների ազատականացմանը վերաբերող հարցեր:

Speaker of Parliament of Armenia continues meetings in Germany
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. Armenia’s delegation led by Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, while on an official visit in Germany, on March 20 met with Volker Perthes, Director of the German Institute for International and Security Affairs (SWP) and experts representing the Eastern Europe and Eurasia scientific-research group, the Armenian Parliament told Armenpress.
The scientific-research center is an independent research institute in Germany which provides consulting to the Bundestag and the German federal government on foreign and security policy.
At the meeting the Speaker of Parliament introduced the recent political changes in Armenia, the developments following the snap parliamentary elections and the outlined priorities.
The parliamentary delegation members and experts discussed issues relating to the Armenian foreign policy, economic reforms, regional security and visa liberalization.