Մեդիա-գրագիտության շաբաթ՝ Հայաստանի դպրոցներում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը և Մեդիա-նախաձեռնությունների կենտրոնը նոյեմբերի 5-9-ը հայտարարում են Մեդիագրագիտության կրթական շաբաթ Հայաստանի բոլոր դպրոցներում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում ուղիղ եթերով կոչ արեց աշակերտներին ակտիվորեն ներգրավվել գործընթացում:
«Ապատեղեկատվությունը բոլոր ուղղություններով շատ մեծ է, և շատ կարևոր է, որ մեր աշակերտները գրագետ լինեն, և մեր ցանկությունն է, որ մեդիա-գրագիտությունը դասավանդվի հենց դպրոցից»,-նշեց նա:
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավորությամբ աշխարհի տարբեր երկրներում ամեն տարի նշվում է Մեդիա-գրագիտության շաբաթը՝ կրթական տարբեր ծրագրերով ու միջոցառումներով։

YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Armenia’s ministry of education and science and the Media Initiatives Center announce November 5-9 as Media Literacy Week in all schools of Armenia, reports Armenpress.
Acting minister of education and science Arayik Harutyunyan called on all school children to be actively engaged in the process.
“Disinformation is a lot at all directions, and it’s very important for our school children to be literate, and our desire is for the media literacy to be taught starting from school”, the acting minister said live on Facebook.
Media Literacy Week is celebrated every year in different countries of the world by UNESCO’s initiative, with various educational programs and events.