Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Զարեհ Սինանյանի գլխավորած պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի հայաշատ Գլենդել քաղաքի քաղաքապետ Զարեհ Սինանյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որում ընդգրկված են Կալիֆոռնիա նահանգի սենատորներ, Սիլիկոնյան հովտում գործունեություն ծավալող բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տըեղեկացրին ՀՀ վարւչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը ողջունել է ներկայացուցչական պատվիրակության այցը Հայաստանև հույս հայտնել, որ այն կնպաստի քաղաքական և բիզնես կապերի հետագա խորացմանն ու ընդլայնմանը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է նշված ուղղություններով կապերի ամրապնդմամբ ու այդ համատեքստում կարևորել նմանատիպ փոխայցերի հաճախակի կազմակերպումը:
Զարեհ Սինանյանը Նիկոլ Փաշինյանին մանրամասներ է ներկայացրել այցի շրջանակում նախատեսվող հանդիպումների, միջոցառումների վերաբերյալ և համոզմունք հայտնել, որ այն կնպաստի հատկապես տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցության զարգացմանը: Պատվիրակության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել օժանդակել ՏՏ ոլորտում փոխգործակցության խթանմանն ուղղված հնարավոր նախաձեռնություններին:

Никол Пашинян принял делегацию во главе с Заре Синаняном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял делегацию во главе с мэром Глендейла (штат Калифорния, США) Заре Синаняном. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата премьер-министра Армении, в составе делегации были сенаторы из штата Калифорния, представители действующих в Силиконовой долине компаний сферы высоких технологий.
Премьер-министр поприветствовал визит делегации в Армению и выразил надежду, что он поспособствует дальнейшему углублению и расширению политических и предпринимательских связей. Никол Пашинян подчеркнул, что правительство Армении заинтересовано в укреплении связей по отмеченным направлениям, и в этом контексте отметил важность организации подобных взаимных визитов.
Заре Синанян представил Николу Пашиняну подробности запланированных в рамках визита встреч и мероприятий и выразил уверенность, что визит будет способствовать развитию сотрудничества в области информационных технологий. Члены делегации выразили готовность содействовать потенциальным инициативам по развитию сотрудничества в сфере ИТ.