Հայաստան կժամանի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Միկայել Ժանը սեպտեմբերի 10-14-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին օգոստոսի 28-ին տեղի ունեցած ճեպազրույցում լրագրողներին հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Նաղդալյանը:
«Այցի շրջանակում վերջինս մասնակցելու է նաև Երևանում կայանալիք ֆրանկոֆոն միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպությունների 11-րդ համաժողովին», - ասաց Նաղդալյանը:
Աննա Նաղդալյանը նաև նշեց, որ Ֆրանկոֆոնիայի շրջանակում գրեթե բոլոր միջոցառումները տեղի են ունենալու ֆրանսերեն լեզվով, և թարգմանություն չի ապահովվելու:

Secretary General of International Organization of La Francophonie to arrive in Armenia
YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. Secretary General of International Organization of La Francophonie Michaëlle Jean will arrive in Armenia on an official visit on September 10-14, Armenian foreign ministry’s acting spokeswoman Anna Naghdalyan told reporters during today’s briefing, reports Armenpress.
“During the visit Michaëlle Jean will participate in the 11th conference of International Non-Governmental Organizations in Yerevan”, she said.
The summit of International Organization of La Francophonie will be held in Yerevan in October. Anna Naghdalyan informed that all events within the frames of the summit will be held in French, and no translation will be provided.