Ռազմական ոստիկանները շուրջօրյա ծառայություն կիրականացնեն «Զվարթնոց» օդանավակայանում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2018թ. ամառային զորակոչին ընդառաջ հունիսի 25-ից մինչև զորակոչի ավարտը «Զվարթնոց» օդանավակայանում շուրջօրյա ծառայություն են իրականացնելու ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության աշխատակիցները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Միջոցառումը ձեռնարկվել է ՀՀ վարչապետի այն հայտարարության առնչությամբ, որով արտերկրում գտնվող զորակոչային տարիքի բոլոր հայ երիտասարդներին կոչ էր արվել վերադառնալ հայրենիք և կատարել իրենց սահմանադրական պարտքը:
Ռազմական ոստիկանները 24 ժամ անընդմեջ գտնվելու են օդանավակայանում` անհրաժեշտության դեպքում արտերկրից ժամանող երիտասարդներին զինվորական ծառայությունից խուսափելու հետևանքների և քրեական հետապնդումից ազատվելու վերաբերյալ հուզող հարցերին պատասխանելու և, իհարկե, զինվորագրվելու նպատակով հայրենիք վերադարձածների հետագա գործողությունները ճիշտ կազմակերպելու, ուղղորդելու և անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:
Ռազմական ոստիկանները հետևելու են նաև, որպեսզի օդանավակայանի տարածքում գտնվող զինծառայողները խստորեն պահպանեն զինվորական համազգեստի կրման կանոնները:

Военная полиция будет круглосуточно дежурить в аэропорту «Звартноц»
В преддверии летнего призыва, с 25-го июня военная полиция Армении будет круглосуточно дежурить в аэропорту «Звартноц». Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении.
Это связано с заявлением премьер-министр Никола Пашиняна о том, что он призывает всех армянских юношей вернуться на родину, чтобы исполнить свой долг перед нею.
Военная полиция будет круглосуточно дежурить в аэропорту «Звартноц» с тем, чтобы ответить на вопросы прибывающих молодых людей относительно их ответственности и избегания ответственности за уклонение от воинской обязанности, для правильной организации их дальнейших шагов и оказания им необходимой помощи.
Кроме того, военная полиция будет круглосуточно дежурить в аэропорту «Звартноц» и следить за тем, чтобы военнослужащие соблюдали там уставную форму одежды.