Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Էնգելին ԵԽ-ում Հայաստանին հուզող հարցերը բարձրացնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Ֆրանկ Էնգելի հայանպաստ գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնել նրան Հայաստանին ու հայ ժողովրդին հուզող հարցերը Եվրախորհրդարանում պարբերաբար բարձրացնելու, ինչպես նաև Արցախի ժողովրդի արդարացի պայքարը միջազգային հարթակներում օբյեկտիվ կերպով ներկայացնելու համար:
Ֆրանկ Էնգելը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին իր գործունեությունը բարձր գնահատելու համար և վստահեցրել, որ շարունակելու է ակտիվ համագործակցությունը հայ գործընկերների հետ, այդ թվում` Արցախի հարցում:
Այնուհետև զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, տնտեսության զարգացմանը, տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

YEREVAN, JUNE 11, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held a meeting with Member of the European Parliament Frank Engel (Luxembourg), the government’s press service said.
The PM praised the MEP’s pro-Armenian activity and thanked him for regularly raising issues of concern of the Armenian people and Armenia at the European Parliament, as well as objectively presenting the fair struggle of the people of Artsakh in the international arena.
Frank Engel thanked the Prime Minister for the praise and assured that he will continue active cooperation with his Armenian partners, including in the issue of Artsakh.
Afterwards the sides discussed issues relating to strengthening of democracy in Armenia, the fight against corruption, development of the economy and implementation of reforms in different branches.