Նախագահ Արմեն Սարգսյանին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ շնորհավորել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 9ԱՊՐԻԼԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Հարգելի պարոն Սարգսյան,Շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արդյունավետ աշխատանք»:

2nd President of Armenia Robert Kocharyan congratulates President Armen Sarkissian on assuming the post
YEREVAN, APRIL 9, ARMENPRESS. 2nd President of Armenia Robert Kocharyan congratulated President Armen Sarkissian on assuming the post.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, the congratylatory message runs as follows,
“Honorable Mr. Sarkissian,
I congratulate you on the occasion of assuming the post of the President of the Republic of Armenia. I wish you good health and productive work”.