Կարեն Կարապետյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանմարտի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման սկզբում Կարեն Կարապետյանն իր ցավակցությունն է հայտնել դեսպանին Կեմերովոյում մի քանի օր առաջ տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ:
Վարչապետը համագործակցության և արգասաբեր աշխատանքի համար շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Վոլինկինին՝ նշելով, որ գնահատելի են երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված դեսպանի անձնական ներդրումն ու ջանքերը: «Այսօր պետք է արձանագրենք, որ մենք ունիկալ հարաբերություններ ունենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ: Բայց դա չի նշանակում, որ պետք է հանգստանալ, մանավանդ, որ աշխատանքի մեծ դաշտ ունենք և առհասարակ ցանկացած բարեկամության պահպանման և ամրապնդման ուղղությամբ պետք է անընդհատ աշխատել: Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն բարիք և վստահ եմ, որ Դուք մեզ չեք մոռանա: Միշտ ուրախ կլինենք Ձեզ տեսնել Հայաստանում», - դիվանագետին ասել է Կարեն Կարապետյանը՝ ընդգծելով, որ աշխատանքի մեծ դաշտ կա:
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Իվան Վոլինկինը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ էր աշխատել բարեկամ Հայաստանում և իր ներդրումն ունենալ հայ-ռուսական բարեկամական հարաբերությունների զարգացման գործում: «Ցանկանում եմ երախտագիտություն հայտնել համագործակցության և ջերմ հարաբերությունների համար: Հայաստանից հեռանում եմ խառը զգացողություններով, քանի որ այստեղ ինձ զգում էի ինչպես հայրենիքում: Վստահ եմ, որ Երևանից հեռանալով չեմ դադարի կապ ունենալ Հայաստանի հետ», - նշել է դեսպանը:

YEREVAN, MARCH 30, ARMENPRESS. Prime Minister Karen Karapetyan on March 30 received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Ivan Volynkin on the occasion of completion of his diplomatic mission, the government told Armenpress.
At the beginning of the meeting the Armenian PM extended condolences over the recent tragedy in Kemerovo.
The PM thanked the Ambassador for the cooperation and productive work and said Ivan Volynkin’s personal contributions and efforts aimed at developing the bilateral ties are appreciated.
“Today we must state that we have unique relations with Russia. But this doesn’t mean that we should stop, especially when we have a great field of work, and in general constant actions are needed for maintaining and strengthening any kind of friendship. I wish you good luck and I am confident that you will not forget us. We will always be happy to see you in Armenia”, the PM said.
In his turn the Russian Ambassador said it as a great honor for him to work in friendly Armenia and have his contribution to the development of the Armenian-Russian friendly ties. “I want to express my gratitude for the cooperation and warm relations. I leave Armenia with mixed feelings as I felt myself here like in homeland. I am sure by leaving Yerevan I will not stop my ties with Armenia”, the Ambassador noted.