ՀՀԿ անդամները նպատակահարմար են համարում վարչապետի պաշտոնում Սերժ Սարգսյանի առաջադրումը. Արման Սահակյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամները նպատակահարմար են համարում վարչապետի պաշտոնում առաջադրել Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում իր կարծիքը հայտնեց Պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը:
«Մեր մեծ խնդիրը մնում է այն, որ մենք չենք ուզում տեսնել լավը և փորձում ենք խոսել միայն վատի մասին»,-ասաց Արման Սահակյանը:
Հարցին, թե նա անձամբ վերջին 10 տարվա ընթացքում ի՞նչ կարեւոր ձեռքբերում կմատնանշի, Արման Սահակյանն ասաց. «Ամենակարեւոր ձեռքբերումը մեր սահմանների անառիկությունն է: Դուք համաձա՞յն չեք, դա բավարա՞ր չէ»:
Արման Սահակյանի դիտարկմամբ՝ 2009 թվականից Հայաստանը լուրջ ու մեծ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի մեջ է հայտնվել արտաքին մարտահրավերների պատճառով, մինչդեռ մի շարք խնդիրներ ինչ-որ չափով հնարավոր է եղել զսպել:
«ՀՀ կառավարությունը վերջերս տնտեսական աճի մասին խոսեց: Ես իմ գործառույթների տիրույթում կարող եմ վստահեցնել, որ 2019 թվականից սկսած, եթե չլինեն նորից խոչընդոտներ ու մարտահրավերներ՝ կապված համաշխարհային տնտեսական զարգացումների հետ, հավատացնում եմ՝ մեր ժողովուրդը աճը կզգա իր մաշկի վրա»,-եզրափակեց:
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 9-ին կավարտի պաշտոնավարումը: Հայաստանը կանցնի խորհրդարանական կառավարման համակարգի:Ապրիլի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովը կընտրի նոր վարչապետի:

Republicans find nominating incumbent President Sargsyan for PM to be appropriate, says senior official
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. Republicans find it appropriate and expedient to nominate incumbent President Serzh Sargsyan’s candidacy for Prime Minister of Armenia, Head of State Property Management Department Arman Sahakyan told reporters.
“Our biggest problem remains that we don’t want to see the good [things] and we try to speak only about the bad [things],” Sahakyan, who is a Republican, said.
Asked to point out an important achievement during Sargsyan’s tenure as president, Sahakyan mentioned border security.
Sahakyan says since 2009 Armenia has appeared in a serious financial-economic crisis due to foreign challenges, while several problems were possible to be suppressed to some extent.
“The government recently talked about economic growth. I can reassure as part of my authority that beginning from 2019, if not obstacles and challenges take place relating to global economic developments, our people will feel the growth on their skin”, he said.
Serzh Sargsyan’s term in office as president will end April 9.
As the country transitions to a parliamentary system, lawmakers will elect a Prime Minister on April 17.