Հայկական մշակույթը շարունակում է ազդել Քիմ Քարդաշյանի վրա. Life&Style-ի անդրադարձը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեպետ Քիմ Քարդաշյանը ծնվել և մեծացել է Հարավային Կալիֆորնիայում, սակայն նրա երակներում հայկական արյուն է հոսում: Ռեալիթի շոուների աստղը բազմիցս բարձրաձայնել է այն մասին, թե որքան կարևոր է հայկական մշակույթն իր համար: Կարևոր չէ, թե որքան հայտնի է նա դարձել. Քիմը երբեք չի մոռացել, թե ով է:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին գրում է ամերիկյան Life&Style ամսագիրը «Ահա թե ինչպես է Քիմ Քարդաշյանի հայկական մշակույթը շարունակում ազդել նրա վրա» խորագրով հոդվածում:
Ամսագիրը գրում է, որ 2017 թվականի հոկտեմբերին իր ծննդյան տոնի կապակցությամբ Քիմն ընտանիքի անդամներին և ընկերներին հավաքել էր Լոս Անջելեսի Carousel ռեստորանում, որը հայտնի է իր հայկական և լիբանանյան խոհանոցով: «Հայկական ռեստորանը նրա ընտանիքի սիրելի վայրերից է դեռևս այն ժամանակվանից, երբ նա փոքր աղջիկ էր: Նա ոգևորված էր ստանալու «հայկական ոճի» սպիտակ տորթ, որի վրա հատուկ առիթի կապակցությամբ դրված էր նրա լուսանկարը»,- գրում է Life&Style-ը:
Ամսագիրը նշում է, որ հայ լինելը աստղի համար այդուհանդերձ ավելին է, քան պարզապես սնունդ վայելելը: Life&Style-ը հիշեցնում է, թե ինչպես 2016 թվականին նա բաց նամակ հրապարակեց Time պարբերականում՝ տարածելով իրազեկվածություն Հայոց ցեղասպանության հարցում:
Պարբերականը գրում է նաև, որ 2015 թվականին Քիմն իր քույրերի հետ այցելեց Հայաստան, եղավ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, որտեղ հարգանքի տուրք մատուցեց ցեղասպանության զոհերին: «Ես և քույրս փորձում ենք իրազեկվածություն բերել ոչ միայն Հայոց ցեղասպանության, այլև ընդհանրապես ցեղասպանությունների և մարդկային կոտորածների վերաբերյալ: Իմացությունն ուժ է: Մենք սիրում ենք այն, որ Քարդաշյանները երբեք չեն մոռանում իրենց ով լինելը»,- այցի վերաբերյալ ասել էր Քլոե Քարդաշյանը:

Армянская культура продолжает влиять на жизнь Ким Кардашян: Life&Style
Ким Кардашян родилась и выросла в Южной Калифорнии, но в ее венах течет армянская кровь. Звезда реалити-шоу многократно говорила о том, насколько важна для нее армянская культура, и как бы она ни была знаменита, она никогда не забывала, кто она на самом деле. Как сообщает Арменпресс, журнал Life&Style опубликовал статью «Вот как армянская культура Ким Кардашян продолжает влиять на ее жизнь».
Журнал пишет о праздновании ее дня рождения в октябре 2017 года. Ким собрала всех своих родственников и друзей в ресторане Carousel в Лос-Анджелесе.
«Армянский ресторан был любимым заведением ее семьи еще с тех времен, когда она была маленькой девочкой, и она была в восторге от белого торта «в армянском стиле», на котором была ее фотография», - пишет Life&Style.
В статье говорится, что быть армянкой для Ким - это больше, чем просто наслаждаться армянской кухней. Журнал напомнил об открытом письме Ким в журнале Time в 2016 году о повышении осведомленности о Геноциде армян.
Life&Style пишет, что Ким и ее сестры посетили Армению в 2015 году, где они также посетили Мемориал жертв Геноцида армян, чтобы воздать дань уважения памяти невинных жертв.
«Мы с моей сестрой стараемся привлечь внимание не только к Геноциду армян, но и к геноцидам и резне людей в целом. Знание - сила! Нам нравится, что Кардашяны никогда не забывают, кто они!» - сказала Хлоя Кардашян.