Հայաստանը Ինդոնեզիայում և Նիդերլանդների Թագավորությունում նոր դեսպաններ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 2-ին ստորագրել է հրամանագրեր Ձյունիկ Աղաջանյանին Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Ջակարտա), իսկ Գարեգին Մելքոնյանին Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Հաագա) նշանակելու վերաբերյալ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ Նախագահի այլ հրամանագրերով Ձյունիկ Աղաջանյանն ազատվել է Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի, ինչպես նաև Քիմիական զենքի արգելման կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչի պաշտոններից:
Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է նաև հրամանագիր Աննա Աղաջանյանին Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում և Մալայզիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ:

President Sargsyan appoints new Ambassadors to Indonesia and Netherlands
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. Armenian President Serzh Sargsyan on March 2 signed decrees on appointing Dzyunik Aghajanyan Ambassador to Indonesia (residence in Jakarta) and Garegin Melkonyan Ambassador to the Kingdom of the Netherlands (residence in Hague), the Presidential Office told Armenpress.
According to the President’s another decree, Dzyunik Aghajanyan has been relieved from the posts of Armenia’s Ambassador to the Netherlands and Armenia’s Permanent Representative to the Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons.
The President also signed a decree on relieving Anna Aghajanyan from the post of Armenia’s Ambassador to Indonesia and Malaysia.