Արմեն Սարգսյանը խոստանում է իր կյանքի մեծ փորձը ներդնել հայ ժողովրդին ծառայելու գործում
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում ՀՀ4-րդ նախագահ ընտրված Արմեն Սարգսյանը խոստանում է իր կյանքի մեծ փորձն ու գիտելիքները ծառայեցնել Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պարտականությունների լիարժեք կատարմանը և Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին և ողջ ժողովրդին ծառայելուն: Խորհրդարանում ՀՀ նախագահի ընտրության քվեարկության արդյունքները հայտարարելուց հետո Արմեն Սարգսյանն ընդգծեց, որ ակնկալում է պատգամավորների և ողջ հայ ժողովրդի աջակցությունը: «Ակնկալում եմ նաև ձեր և մեր ժողովրդի աջակցությունն ու մասնակցությունը մեր ապագա բոլոր հաղթանակներին, որոնք լինելու են ի շահ մեր պետության և մեր ժողովրդի»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Սարգսյանը:
Նա շնորհակալություն հայտնեց քվեարկությանը մասնակցած բոլոր պատգամավորներին: «Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր կողմ քվեարկողներին և բոլոր դեմ քվեարկողներին: Ցանկանում եմ բոլորիդ շնորհակալություն հայտնել մեր երկրում կարևոր փոփոխությունների գործընթացում ձեր կարևոր ներդրման համար»,- ասաց Սարգսյանը:
Մարտի 2-ին ՀՀ 4-րդ նախագահի պաշտոնում Արմեն Սարգսյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 90, դեմ՝ 10 պատգամավոր:

President-elect Armen Sarkissian vows to devote vast life experience for serving the people of Armenia
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. President-elect Armen Sarkissian vows to devote his vast life experience and knowledge for the full implementation of presidential duties and serving the citizens and all people of Armenia.
Speaking after the voting results were announced in the Parliament, Armen Sarkissian emphasized that he expects the support of lawmakers and the Armenian people.
“I expect also your support and our people’s support and participation in all our future victories which will be for the benefit of our state and people,” Sarkissian said.
The President-elect thanked all Members of Parliament who took part in the voting.
“I thank all those who voted both in favor and against. I would like to thank all of you for your important contribution in the process of important changes in our country,” he said.
Armen Sarkissian was elected by the Parliament of Armenia on March 2. 90 lawmakers voted in favor, while 10 voted against his candidacy.