ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ելույթ կունենա ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ելույթ կունենա Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանի ընթացքում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ԵԽԽՎ պաշտոնական կայքը:
ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանը կանցկացվի հունվարի 22-26-ը Ստրասբուրգում: ԵԽ խորհրդարանական վեհաժողովում կընտրեն ԵԽԽՎ նախագահին, մարդու իրավունքների նոր հանձնակատարի և Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորի:
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ելույթից բացի, նախատեսվում են նաև Ավստրիայի նախագահի, Դանիայի վարչապետի ելույթները:

Президент Армении Серж Саргсян выступит с речью на зимней сессии ПАСЕ
В Страсбурге 22-26 января пройдет зимняя сессия Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ). Как передает «Арменпресс», ссылаясь на сайт СЕ, ПАСЕ в ходе осенней сессии в третьем туре избрала нового главу Ассамблеи сроком на 3 месяца. Главой ПАСЕ была избрана представитель Кипра Стелла Кириакидес. Она будет занимать свой пост до открытия зимней сессии в Страсбурге, в ходе которой пройдут выборы нового председателя ПАСЕ.
На зимней сессии ПАСЕ с речами выступят президент Армении Серж Саргсян, кронпринцесса Дании Мэри, министр иностранных дел Дании в качестве председателя в Комитете министров Совета Европы, премьер-министр Дании и президент Австрии.