ՀՀ վարչապետը Հայկազյան համալսարանի ռեկտորի հետ քննարկել է Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Բեյրութի Հայկազյան համալսարանի ռեկտոր Փոլ Հայդոսթյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանում մշտապես բարձր են գնահատել Հայկազյան համալսարանի դերակատարությունը որակյալ համալսարանական կրթության ապահովման և հայագիտության ոլորտում ծանրակշիռ ներդրման համար: Նա կարևորել է Հայկազյան համալսարանի և Հայաստանի կրթական ու գիտական հաստատությունների միջև արդեն իսկ գոյություն ունեցող փոխգործակցությունը, մասնավորապես, ուսանողների և դասախոսների փոխանակման ծրագրերի իրականացումը:
Երկուստեք կարևորել են Հայկազյան համալսարանի համագործակցությունը հայաստանյան կրթօջախների և գիտական հաստատությունների հետ, փորձի փոխանակումը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-Սփյուռք կապերի հետագա ամրապնդմանը, սփյուռքահայության ներուժի իրացմանն ուղղված այլ հարցերի:

Armenian Premier discusses issues of strengthening Armenia-Diaspora ties with Rector of Haigazian University
YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan received on December 13 Paul Haydostyan, Rector of Haigazian University in Beirut.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, the Prime Minister noted that Haigazian University has always been highly appreciated in Armenia for providing high-quality university education and making a valuable contribution to Armenian studies.
The Head of Government highlighted the ongoing cooperation between Haigazian University and Armenia’s educational and scientific institutions, including the exchange of experience and the implementation of fellowship programs.
During the meeting, reference was made to the furtherance of Armenia-Diaspora ties, as well as to the realization of the Diaspora’s potential.