Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծում իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում իրադրությունը եղել է հարաբերական հանգիստ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են ԱՀՊՆմամուլի ծառայությունից, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сил сохранялось относительное спокойствие
За промежуток времени 29 октября по 4 ноября на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских противоборствующих сил сохранялось установившееся на прошлой неделе относительное затишье.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Минобороны Арцаха, за этот период сил противник нарушил режим прекращения огня из стрелковых орудий, произведя 1500 выстрелов в сторону армянскихз позиций.
Передовые части Армии обороны Арцаха в основном воздерживались от ответных действий и предпринимали меры с целью обеспечения надежной защиты боевых позиций.