Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրավերով հոկտեմբերի 24-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը: Այցի շրջանակում նախատեսվում է Կարեն Կարապետյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի առանձնազրույցը, որին կհաջորդեն ընդլայնված կազմով բանակցությունները և փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախատեսվում է նաև ՌԴ վարչապետի հանդիպումը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
Հոկտեմբերի 25-ին Դմիտրի Մեդվեդևը Երևանում մասնակցելու է նաև Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքներին:

Russian PM to arrive in Armenia on official visit
YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS. At the invitation of Armenian Prime Minister Karen Karapetyan, Prime Minister of Russia Dmitry Medvedev will arrive in Armenia on official visit on October 24, press service of the Armenian government told Armenpress.
During the visit the Armenian and Russian PMs will hold a private meeting which will be followed by extended format talks and signing ceremony of documents.
The Russian PM is expected to meet with President of Armenia Serzh Sargsyan.
On October 25 Dmitry Medvedev will participate in the session of the Eurasian intergovernmental council in Yerevan.