Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքում է ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվությունը: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՊԲ հաղորդագրությունը.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության՝ այսօր տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր հերթական սադրանքն իրականացնելու համար արցախյան զինված ուժերը բերվել են մարտական պատրաստականության, ինչին ի պատասխան ադրբեջանական ուժերը թիրախային կրակային հարվածներ են հասցրել՝ շարքից հանելով մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, մի քանի միավոր ռազմական տեխնիկա և ռազմական նշանակության օբյեկտների ենթակառուցվածքներ, հերթական ապատեղեկատվություն է: Պարզապես ադրբեջանական կողմը, իր սովորության համաձայն, ցանկալին ներկայացնում է իրականության փոխարեն:
Առաջնագծում ստեղծված օպերատիվ իրադրության մասին մենք արդեն այսօր տեղեկացրել ենք:
Պաշտպանության բանակը շարունակում է վստահորեն իրականացնել իր առջև դրված մարտական խնդիրն ու առաջնագծում ապահովել լիարժեք վերահսկողություն»:

Министерство обороны Арцахa опровергает очередную азербайджанскую дезинформацию
Министерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) опровергает очередную азербайджанскую дезинформацию.
Как сообщает Арменпресс, в заявлении МО НКР говорится:
«Сегодняшнее заявление министерства обороны Азербайджана, в котором говорится, что якобы Вооруженные силы Арцаха были приведены в боевую готовность, якобы чтобы «провести еще одну провокацию», в ответ на которые азербайджанские войска произвели целенаправленные удары и уничтожили большое количество живой силы, военной техники и инфраструктуры военного значения, очередная дезинформация. Азербайджанская сторона, по своему обыкновению, выдает желаемое за истину. Мы уже сообщали о тактической ситуации на фронте.
Армия обороны продолжает уверено выполнять поставленную перед ней задачу и обеспечивает полный контроль на линии фронта».