ՀՀ ԱԳՆ Նալբանդյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Մինսկի խմբի համանախագահների և Կասպշիկի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի հետ հեռախոսազրույցներում խոսել է հուլիսի 4-ին Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծում Ադրբեջանի ձեռնարկած սադրանքի և դրա հետևանքների մասին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«ԱԳ նախարար Նալբանդյանը ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների և Կասպշիկի հետ հեռախոսազրույցներում ներկայացրել է Ադրբեջանի սադրանքի հետևանքները»,- հայտնել է նա:

YEREVAN, JULY 5, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian held phone conversations with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Personal Representative of the Chairperson-in-OfficeAmbassador AndrzejKasprzyk during which they discussed the Azerbaijani July 4 provocation launched in the Artsakh-Azerbaijan line of contact, as well as its consequences, Foreign Ministry’s spokesman Tigran Balayan said, reports Armenpress.
“Foreign Minister Nalbandian presented the consequences of the Azerbaijani provocation during the phone talks with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Kasprzyk”, Balayan said.