Թշնամի երեխա չի լինում. Սենոր Հասրաթյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նոր սադրանքին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը մեկնաբանություն է արել հուլիսի 4-ին ադրբեջանական կողմի նախաձեռնած սադրանքի վերաբերյալ՝ մեղադրելով «նեոլիթյան մտածողությամբ մեր հարևաններին» սեփական երկրի քաղաքացու, առավել ևս երկու տարեկան երեխայի մահվան մեջ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Հասրաթյանը մասնավորապես նշել է. «Թշնամի երեխա չի լինում, առավել ևս... երկու տարեկան, բայց լինում են դեպքեր, երբ վախկոտ անգլուխների մեղքով երեխա է զոհվում: Այդպես եղավ հուլիսի 4-ի երեկոյան, երբ խաղաղ բնակչության թիկունքում թաքնված ադրբեջանական «հզոր» բանակի ասկյարը հայկական ուժերի դեմ կիրառելով ռեակտիվ հրթռահրետանային կայանք, թիրախավորեց ոչ այլ ում, քան հենց երկու տարեկան աղջնակին... Ի տարբերություն նեոլիթյան մտածողությամբ մեր հարևանների, մենք ստիպված ենք ցավով արձանագրել այս փաստը և ափսոսանք հայտնել: Ընդունեք որպես անձնական կարծիք»:

YEREVAN, JULY 5, ARMENPRESS. Senor Hasratyan – spokesman of the Defense Ministry of Artsakh Republic, commented on the Azerbaijani July 4 provocation launched in the line of contact, accusing ‘our Neolithic minded neighbors’ of the death of a citizen of their own country, moreover, on two-year old child, reports Armenpress.
“There is no enemy child, moreover… two years old, but there are cases when a child is being killed by the fault of headless people. This happened on the evening of July 4 when the Azerbaijani “powerful” army fired multiple rocket launcher towards the Armenian forces, and targeted no one other than the two-year-old baby girl…Unlike our neighbors with Neolithic thinking, we have to admit this fact with pain and express regret. Accept this as a personal opinion”, Senor Hasratyan said.