«Թվապատում 2017». Քննարկում ժամանակակից մեդիա հարթակների բրենդավորման արդյունավետ եղանակներին մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեդիա նախաձեռնություններ կենտրոնի «Թվապատում 2017» մեդիա կոնֆերանսն այս տարի նվիրված է թվային միջավայրում մեդիայի հաջողության գաղտնիքներին, մեդիա մենեջմենթին, մեդիայի փոփոխվող դիմագծին ու գործառույթներին, ժամանակակից մեդիա հարթակների ձևավորման ու բրենդավորման արդյունավետ եղանակներին:
Երկօրյա կոնֆերանսի ընթացքում «Թվապատում 2017»-ը կհյուրընկալի 6 միջազգային բանախոսների՝ մեդիա մենեջմենթի և բրենդինգի առաջատար մասնագետների, կներկայացվեն հայաստանյան 6 մեդիա նախագծեր:«Հայկական խճանկար» խորագրի ներքո հանդես կգա նաև«Արմենպրես»լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանը՝ «Լրատվության ապագան ու ռոբոտների դարը» ելույթով:
Կոնֆերանսի առաջին օրը լրագրողական լսարանի հետ զարգացման հեռանկարների մասին իրենց տեսլականները ներկայացրեցին Նատալյա Լոսևան, ով Մոսկվայի պետական համալսարանից է, և Գժեգոժ Պիխոտան` Հարվարդի բիզնես դպրոցից: Բանախոսների քննարկման առարկան լրատվական հոսքի մեջ կեղծ լուրերն էին, ինչպես նաև խոսվեց նոր մեդիայի միտումների, վտանգերի և հնարավորությունների մասին: Քննարկման հիմնական ուղղությունները սոցցանցերի դերին էր վերաբերվում:
«Մեր ասպարեզում հերթական միտումներից մեկն այն է, որ իսկապես որակով խմբագրությունը կարողանա օգտատիրոջը ներկայանալ ճիշտ և որակով, որպեսզի օգտատիրոջ ներգրավումը լինի երկարատև»,-շեշտեց Նատալյա Լոսևան:

Tvapatum 2017 conference: Discussion on effective tools for branding modern media platforms
YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. Tvapatum 2017 (DigitalStorytelling) media conference of the Media Initiative Center this year is focused on discovering the secrets of media’s success in the digital environment, media management, media’s changing functions, new mechanisms of monetization, effective tools for designing and branding modern media platforms, media-social media cooperation.
The two-day conference will host 6 international guest speakers – leading professionals in media management and branding, 6 Armenian media projects will be presented at the event.
Under the headline ‘Armenian Mosaic’, Director of ARMENPRESS news agency Aram Ananyan will deliver remarks on topic ‘Future of media and the age of robots’.
On the first day of the conference, speakers Natalia Loseva, from Moscow State University, and Grzegorz Piechota, from Harvard Business School, presented their views on development prospects. They mainly focused on the topic of fake news in media flows, as well as new media trends, threats and opportunities. The discussion was also related to the role of social networks.
Natalia Loseva said one of the common trends in the field is that the material must be presented to the user correctly and in a high-quality so that the user’s engagement will be long-term.