Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 31-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Սեպտեմբերի 1-3-ը շրջանների զգալի մասում, իսկ 4-ին հյուսիսային շրջաններում` երեկոյան ժամերին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, քամին հարավային է` 2-7 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը 31-ին էապես չի փոխվի, այնուհետև կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևանում օգոստոսի 31-ին, սեպտեմբերի 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 1-3-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ:

Температура воздуха в Армении понизится на 5-7 градусов
31-го августа на территории республики осадков не ожидается. 1-3-го сентября – в значительной части районов, а 4-го – на севере республики, ожидаются кратковременные дожди и грозы. Ветер- южный, 2-7 м/сек. Температура воздуха в Армении 31-го августа ощутимо не изменится, а затем понизится на 5-7 градусов. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
В Ереване 31-го августа, 4-го сентября осадков не ожидается. 1-3-го сентября – вечером, возможны грозы, кратковременные дожди.