Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 31-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Սեպտեմբերի 1-3-ը շրջանների զգալի մասում, իսկ 4-ին հյուսիսային շրջաններում` երեկոյան ժամերին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, քամին հարավային է` 2-7 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը 31-ին էապես չի փոխվի, այնուհետև կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևանում օգոստոսի 31-ին, սեպտեմբերի 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 1-3-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ:

Air temperature to decrease by 5-7 degrees in Armenia
YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. On August 31 no precipitation is expected in Armenia. On September 1-3 in most places of the regions, on September 4 in northern regions in the evening hours short rain with thunderstorm is expected, the Ministry of Emergency Situations told “Armenpress”.
Southern wind speed is 2-7 m/s. On August 30-31 the air temperature won’t change considerably then will go down by 5-7 degrees.
On August 31, on September 4 no precipitation is expected in Yerevan. On September 1-3 in the evening hours short rain with thunderstorm is possible.